DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya 6°C
Parçalı Bulutlu

Seçim bir demokrasi şölenidir”

Seçim bir demokrasi şölenidir”
REKLAM ALANI
22.01.2019
46
A+
A-

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Özel bir otelde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Battalgazi İlçe Başkan Vekili Basri Kahveci, Gençlik Kolları Başkanı Burak Sürmeli ve teşkilat mensupları da eşlik etti.

Konuşmasın abasın mensuplarına teşekkür ederek başlayan AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder; “mes’uliyeti büyük bir sorumluluğu üstelendiklerini belirterek, kendilerine böylesine ulvi bir görevi tevdi eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında tüm teşkilat mensuplarına ve Malatyalılara teşekkür ederek konuşmasını sürdürdü.

“Vefaya, kadirşinaslığa, davaya sadakate önem veren, tüm aday adayı teşekkür ediyorum”

Konuşmasında adaylık sürecinden de bahseden Güder “Hizmet yarışında, AK Partimizde aday adayı olan ve süreci büyük bir vakarla yürüten, davasını nefsinin önüne koyabilen, ben değil biz diyebilen, ulvi bir davanın mensubu olduğunu yüreğinden ve aklından bir an dahi olsa çıkarmayan, vefaya, kadirşinaslığa, davaya sadakate önem veren, yalpalamayan, savrulmayan, kaderin de üstünde bir kader varmış diyebilen her bir aday adayı arkadaşıma da sizlerin aracılığı ile hasseten teşekkür ediyorum.

Bizler partiler içerisinde sıradan bir parti değiliz. Bizler dava şuuru ile yetişen, hassasiyetleri, ulvi dertleri, gayeleri olan; siyaseti şan, şöhret, makam hırslarının yarıştığı bir arena olarak değil; millete hizmet yolunda değerli bir enstrüman olarak telakki eden kutlu bir hareketin mensuplarıyız.

Ve bu hareketin neşvü nema bulmasında, klasik bir partinin ötesinde bir halk hareketine, milletimizin ortak sevdasına dönüşmesinde yerel yönetimlerde ortaya koyduğumuz somut, fiili örnekliklerin çok büyük bir etkisi olduğu kanaatindeyim. AK Parti yerelde ortaya koyduğu samimi, dürüst, mütevazi ve ahlâki duruşundan dolayı gönüller fethetti, bir gönül hareketine dönüştü ve bugün gelinen noktada sadece sadece Türkiye’de değil, tüm insanlık nezdinde bir umuda dönüştü.

Bundan dolayı sorumluluklarımızın şuurundayız, fevkindeyiz. Bu ulvi davanın bayrağını daha yükseklere çıkarmak için gecesini gündüzüne katan, binbir fedakârlıkla canını dişine takan, bedel ödeyen her bir insanımızın emeğini, hakkını, hukukunu gözeterek bu yola çıktık.

Bu hizmet bayrağı; fedakâr, cefakâr insanımızın bize daha yukarılara çıkarmamız için tevdi ettiği bir emanettir. Bu emanete sahip çıkmak, aldığımız emaneti daha yükseklere taşımak ise bizim boynumuzun borcudur.

Bizler Güçlü bir Malatya’nın ve Güçlü bir Türkiye’nin yolunun Destan şehri Battalgazi’den geçtiğini biliyoruz” dedi.

“Destan şehir Battalgazi’yi, Destan Şehir Malatya’yı HEP BİRLİKTE geleceğe hazırlayacağız”

Konuşmasında projelerinden genel hatlarla bahseden AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder; “hayallerimizin, rüyalarımızın şehri Destan şehir Battalgazi’yi, Destan Şehir Malatya’yı HEP BİRLİKTE geleceğe hazırlayacağız.

Tarihi bir sorumluluğun altına girdiğimizin farkındayız. Bu sorumluluğu taşıyabilecek inanca, azme, heyecana, kararlılığa, tecrübeye ve bunları gerçekleştirebilecek donanımda genç ve dinamik bir ekibe de sahibiz.

Tüm ekibimizle el ele, gönül gönüle vereceğiz, Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere, ilçe belediyelerimizle, kurum ve kuruluşlarımızla, üniversitelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, muhtarlarımızla, kanaat önderlerimizle, birlikte gece demeden, gündüz demeden, dur durak bilmeden geleceğin Battalgazisini inşâ ve ihya etmek için hep birlikte çalışacağız.

Her türlü önyargıdan uzak duracağız. Yüreğinde millet sevgisi, dilinde memleket türküsü, gözünde İstikbalimizin ışıltısı olan her bir insanımızın duygusunu, düşüncesini, sesini can kulağımızla dinleyeceğiz” dedi.

Coğrafya Kaderdir.

İbni Haldun’un coğrafyanın kader olduğunu söylediğini belirten Güder; “Kader birlikteliği yaptığımız her bir hemşehrimizin gönlünden kopan nağmeye gönül vereceğiz. Bize oy versin vermesin, dünya görüşü ne olursa olsun, mızrabını aziz milletimizin gönlüne vurabilen herkesi bağrımıza basacağız. Ayrıştıran, ötekileştiren, yok sayan değil; birleştiren, kaynaştıran, bir ve beraber kılan bir yöntemi kendimize düstur edineceğiz.

Battalgazi bizim ortak evimiz, Malatya ortak sevdamız diyip şehrimizi Ortak akıl ile yöneteceğiz.

Tevazu, samimiyet, adalet, ehliyet, liyakat, dürüstlük, şeffaflık, hesap verebilirlik ve ortak akıl bizim şiarımız olacaktır.

Battalgazi’mizin kadim tarihi, kültürel ve turistik değerlerini daha fazla gün yüzüne çıkaracağız. İhtisas Müzeleri, Meydan düzenlemeleri, prestij caddeleri, parkları, rekreasyon alanları, peyzaj düzenlemeleri, hobi ve botanik bahçeleri, ile Battalgazi’mizin prestijine prestij katacağız. Özellikle çocuklarımızın dört mevsim nezih bir ortamda doyasıya eğlenebilecekleri parklar yapacağız.

Çok Amaçlı Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezlerimiz, 24 saat açık kütüphane ve etüd merkezlerimiz, gençlik merkezlerimiz, değerler eğitim merkezimiz, aile danışmanlık merkezimiz, çiftçi eğitim merkezimiz, esnaf akademimiz, anne baba akademimiz, evde bakım merkezimiz, yetim koordinasyon merkezimiz, bağımlılıkla mücadele birimlerimiz gibi Sosyo-Kültürel projelerimizle Battalgazi’mizi sadece Malatya’mızın ve Bölgemizin değil ülkemizin cazibe merkezlerinden biri haline getireceğiz.

Şehrimizin kalbi konumundaki şehir merkezimizi kentsel tasarım örnekleriyle otantik bir merkez haline getireceğiz. Bununla birlikte mutlak surette kuracağımız yeni cazibe bölgeleriyle şehir merkezindeki yoğunlukları çeperlere doğru dağıtmaya çalışacağız.

Kuracağımız Battalgazi Araştırma Merkezi ile ilçemiz hakkında yapılan ve yapılması gereken her türlü araştırmayı bir araya toplayacağız. Yapılacak akademik çalışmaları da destekleyeceğiz.

Özellikle binlerce yıllık tarihi ve kültürü bağrında barındıran Aslantepe’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası kalıcı listesinde yer alabilmesi için var gücümüzle çalışacağız.

Yenilenebilir Enerji projelerimiz ve çevre yatırımlarımız bizim en önemli gündemlerimizden biri olacak.

Baraj bölgesinin iç ve dış turizme kazandırılması için özel bir çalışma yürüteceğiz.

Battalgazi’mizi bir yandan altyapısı ve üst yapısıyla inşa ederken; diğer taraftan da; geleceğimiz olan, istikbalimiz olan evlatlarımızın zihnen ve manen gelişmesine katkı sunacak, aklını, gönlünü kimsenin ipoteğine vermeyecek, aklı hür, vicdanı hür bir neslin inşası için gayret göstereceğiz.

Modern hayatın her türlü tasallutuyla ruhları iğdiş edilmek istenen gençliğimize, geleceğimize, istikbalimize sahip çıkmak bizim en büyük derdimiz olacaktır.

Çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, engellilerimize, yetimlerimize, kimsesizlerimize hep birlikte sahip çıkacağız” dedi.

“Seçim bir demokrasi şölenidir”

Seçimin bir demokrasi şöleni olduğunu ve memleketimize, milletimize, hayırlar getirmesini dileyen Güder, sürecin demokratik bir olgunluk, nezaket ve centilmenlik ile nihayetlenmesini diliyorum” dedi.

Proje Lansman çalışmamızı daha sonra yapacağız.

Projelerinden genel hatlarla bahseden Güder, önümüzdeki süreçte Battalgazi ile ilgili projelerinin lansmanını yapacaklarını belirtti.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.