DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya -1°C
Yoğun Kar Yağışlı

Malatya’da Model Fabrika Kuracağız”

Malatya’da Model Fabrika Kuracağız”
REKLAM ALANI
04.06.2018
95
A+
A-

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Türkiye’nin istikbalini ve istiklalini her şeyin üzerinde tutuyoruz. Onun için Cumhur İttifakı’nı yaptık, onun için biz cumhurbaşkanlığı hükümet sitemine geçtik” dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Battalgazi ilçesine bağlı Yenice, Yaygın, Tokluca ve Çolaklı Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelip sohbet etti. İlk olarak Yenice Mahallesinde vatandaşlara hitap eden […]

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Türkiye’nin istikbalini ve istiklalini her şeyin üzerinde tutuyoruz. Onun için Cumhur İttifakı’nı yaptık, onun için biz cumhurbaşkanlığı hükümet sitemine geçtik” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Battalgazi ilçesine bağlı Yenice, Yaygın, Tokluca ve Çolaklı Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelip sohbet etti.

İlk olarak Yenice Mahallesinde vatandaşlara hitap eden Bakan Tüfenkci, AKP iktidarının kente yaptığı hizmetleri anlattı, seçimler öncesi meydanlarda ne vadettilerse onu gerçekleştirdiklerini belirtti.

Tüfenkci, kente kuzey çevre yolunu yapma sözü verdiklerini ve bununla ilgili çalışmaların sürdüğünü hatırlatarak, Malatya’da Onkoloji Hastanesi’nin de inşaat çalışmalarınının devam ettiğini ifade etti.

“MODEL FABRİKA KURACAĞIZ”
Malatya’daki sağlık yatırımlarının tüm hızıyla sürdüğünü dile getiren Tüfenkci, “Kentin sağlıkta hiçbir problemini bırakmadık. Hükümetimiz Türkiye’nin 4 yerinde model fabrikalar kuracak. Bunlardan birisini de Malatya’da kuracağız. Yasasını çıkarttık, pilot il olarak 4 il belirledik, bunlar Kayseri, Gaziantep, İzmit ve Malatya.” dedi.

Kuru kayısıda lisanslı depoya geçtiklerini aktaran Tüfenkci, gelecek yıldan itibaren hizmete girecek Ürün ihtisas Borsası ile de kayısı fiyatlarına istikrar geleceğini bildirdi.

Bakan Tüfenkci, 24 Haziran seçimlerinin önemine dikkati çekerek, “Daha yapacak, söyleyecek çok sözümüz var. Güçlü bir şekilde Malatya’nın AK Parti’ye destek vermesi gerekir. Türkiye’de AK Parti’nin hizmetleri ortada. Eğer yapacaksa AK Parti yapacak.” diye konuştu.

Tüfenkci, daha sonra ilçeye bağlı Yaygın Mahallesi’ne geçti. Buradaki kültür merkezinde vatandaşlarla bir araya gelen Tüfenkci, yaptıkları hizmetlerle halkın güvenine layık olmaya çalıştıklarını söyledi.

“GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ GÜÇLÜ MECLİSİ OLUŞTURACAĞIZ”
Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, kendilerinin halkın yüzünü asla kara çıkarmadıklarını, utandırmadıklarını dile getiren Tüfenkci, şöyle devam etti:

“Dünya 5’ten büyüktür’ dedik. O, ‘Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir’ deyip Filistinlilere, mazlumlara, dünya ve insanlığın mirasına, Müslümanların ortak kıblesine sahip çıktı. O, sizleri utandırmadı, ‘Türkiye sınırlarının hemen yanı başında bir terör koridoru oluşturamazsınız’ dedi ve onların oyunlarına, planlarına çomak soktu. Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonuyla sınırlarımızın hemen yanı başında bir terör koridoru oluşturulmasına izin vermedik. O, 15 Temmuz gibi bir darbe girişiminde milletiyle beraber dimdik ayakta durdu ve asla ve asla milletine ihanet etmedi, sizlerin verdiği desteğe, vekalete, oya layık bir siyaset ortaya koydu. İnşallah önümüzdeki dönemde utandırmayacak. Erdem, irade ve cesaretle güçlü Türkiye’yi, güçlü meclisi oluşturacağız ve Türkiye’yi şaha kaldıracağız. Türkiye’nin istikbalini ve istiklalini her şeyin üzerinde tutuyoruz. Onun için Cumhur İttifakı’nı yaptık, onun için biz cumhurbaşkanlığı hükümet sitemine geçtik.”

“TÜRKİYE’Yİ BÜYÜTTÜKÇE REFAH DÜZEYİ ARTACAK”
Bakan Tüfenkci, daha sonra Tokluca Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

AKP iktidarında Türkiye’ye büyük hizmetler yaptıklarını anlatan Tüfenkci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’yi büyüttükçe, refah düzeyini artırdıkça dezavantajlı gruplar dediğimiz bu ülkenin insanlarına daha çok yardım etmeye daha çok vermeye başladık. Daha önce Türkiye’de toplanan her 100 liranın 86 lirası faize gidiyordu şimdi her 100 liranın 11 lirası faize gidiyor, geri kalanı da yatırıma ve Türkiye’nin diğer ihtiyaçlarına gidiyor. Yoksa Türkiye’nin petrolü, altın madenleri yok ama Türkiye’nin insan gücü ve girişimci ruhu var. Dolayısıyla biz bu kaynakları yine kendi insanımıza döndürmüş olduk.”

BAKAN TÜFENKCİ’DEN İNCE’YE TÜTÜN CEVABI
Bakan Tüfenkci, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Malatya mitinginde AKP’nin Adıyaman ve Malatya tütününü yok ettiğine dair sözlerine cevap verdi ve “Biz kooperatifleşmeyi getiriyoruz. Kooperatifler eliyle tütün kıyımlarını ve tütün ticaretini yasal hale getiriyoruz. Kendisi AKP’nin tütünde neler yaptığını zahmet edip okumuyor bile” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya’nın Bulutlu Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

24 Haziran’da milletin Türkiye’nin gelecekteki yerine karar vereceğini belirten Bakan Tüfenkci, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 16 yıllık iktidarları süresince verdikleri tüm sözleri yerine getirdiklerini belirtti.

Bakan Tüfenkci, yollarda, havayolunda, okullarda, üniversitelerde devrimler yaptıklarını ifade ederek, “Millete hizmet yolunda büyük adımlar attık. Şimdi 16 yıllık bir tecrübe var. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden başlayan bir birikim var, çıraklık ustalık kültürü var ve büyük usta Recep Tayyip Erdoğan var” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Türkiye’yi yeni yeni dolaşıp tanıdığını dile getiren Bakan Tüfenkci, “Türkiye’de neler olup bittiğinin farkında değil, AK Parti’nin neler gerçekleştirdiğinin farkında değil. İktidara gelince eğitimi ücretsiz hale getireceğiz, müzeleri ücretsiz yapacağız diyor. AK Parti bunları çoktan ücretsiz yaptı bile haber yok” diye konuştu.

Bakan Tüfenkci, Muharrem İnce’nin Malatya mitinginde AKP’nin Adıyaman ve Malatya tütününü yok ettiğine dair eleştirilerine de cevap verdi. İnce’nin, AKP’nin tütünde neler yaptığını zahmet edip okumadığını vurgulayan Bakan Tüfenkci, şöyle devam etti:

“Biz ne Adıyaman’ın ne Malatya’nın ne Doğanşehir’in ne de Kurucuova’nın tütününü mahvetmedik. Biz tütünün tüccarın elinde oyuncak olmasını bitirdik. Kooperatifleşmeyi getirdik. Tütünün kooperatifler eliyle bayiler vasıtasıyla satılmasının önünü açtık. Gayri resmi olan işi yasal hale getirdik. Mağduriyetleri önlemiş olduk ve aksaklıkları önlemek adına da bu düzenlemeyi bir yıl erteleyerek hayata geçiriyoruz. Biz tütünü yok etmiyoruz. Biz bilakis çiftçimizin tüccarların elinde oyuncak olmasını bitiriyoruz. Kendi ürettiğini kendisinin satmasını sağlıyoruz. Kooperatifleşmeyi getiriyoruz. Kooperatifler eliyle tütün kıyımlarını yasal hale getiriyoruz. Kooperatiflerin vereceği bayiliklerle de bu tütün ticaretini yasal yapmalarının önünü açıyoruz. Kalkıp Türkiye’yi tanımayan birini mi iş başına getireceğiz yoksa 16 yılda adım adım Türkiye’yi dolaşan bir dünya liderini mi iş başına getireceğiz. Bunun kararını vereceksiniz.”

“EMANETİ ÇIRAĞA MI USTAYA MI VERECEKSİNİZ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 defa Malatya’ya geldiğini belirten Bakan Tüfenkci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir ilçemize 2 kere, Doğanşehir’e de bir kere geldi. Yani 7-8 ayda bir Malatya’ya gelmiş oluyor. Malatya’nın sorunlarını bizlerden sizlerden daha iyi bilen bir lider var. Bu sadece Malatya için geçerli değil, Adıyaman için de tüm Türkiye için de geçerli. Onun için emaneti çırağa mı ustaya mı vereceksiniz sizler karar vereceksiniz. İnanıyorum ki Malatya büyük ustadan yana karar verecek, Türkiye’nin istiklali ve istikbali için karar verecek. Büyük ustayı mecliste yalnız bırakmamak adına milletvekilleri ile birlikte gönderecek. Güçlü hükümet ve güçlü Türkiye’yi inşallah hep beraber inşa edeceğiz”

Bülten- malatyahaber.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.